داستان عشق Love Story – فرانسیس لای Francis Lai

Folder

سلام

Love Story در اصل نام یک فیلم درام رومانتیک است که در سال ۱۹۷۰ بر پایه ی رمان داستان عشق اریک سگال ساخته شد.

موسیقی متن فیلم با عنوان Where Do I Begin (از کجا شروع کنم؟) و به ویژه نسخه ی باکلام Andy Williams (اندی ویلیامز) به موفقیت بزرگی دست یافت.

این موسیقی نخست توسط Francis Lai (فرانسیس لای) ساخته و بعنوان تم بیکلام فیلم داستان عشق بکار رفت و پس از آنکه به محبوبیت رسید، نسخه های باکلام آن نیز ساخته شد.

بزرگانی همچون ریچارد کلایدرمن ، پل موریه ، جیمز لست و … بارها این اثر شنیدنی را اجرا کردند

اجراهای متفاوتی از این قطعه ماندگار را بشنوید

دانلود از آرشیو

13 thoughts on “داستان عشق Love Story – فرانسیس لای Francis Lai

 1. مهدی مصلحی ۱ مرداد ۱۳۹۵ at ۱۲:۲۷ ب.ظ

  جالبه، ممنونم.

 2. قدیرنعمتی ۱ مرداد ۱۳۹۵ at ۲:۱۳ ب.ظ

  سلام حامدجان عزیز انشااله که احوالت خوب باشه وریلکس ومقاوم مثل کوه ستبردربرابربی مهریهاوناملایمات
  زمانه رهرو مستقیم باش . درهمه اموراجتماعی آنان که مخلصانه وبی ریا خدمتی برای دل خودیابندگان خداو یا
  عشق به میهن کارهای مثبتی انجام میدهندبرخی افرادمتوقع وکسانی که الفبای فرهنگ وهنرایرانی را درک نکردندشروع به نق زدن وطلبکارانه رفتارکردن و دستوردادن میکنن تاجاییکه بتوانند سنگ اندازی کرده چوب لای چرخ میگذارند . آنان رابایستی ازرفتارهاشون ازنوشتارشون که یادنگرفتن وقتی هدیه ای دریافت کردن بگویند یابنویسند مرسی . متشکرم . ممنون . دستتون دردنکنه . خداقوت . چقدرعالی !
  فقط یادگرفتن ایرادبگیرن چراکیفیتش پائینه ؟ (خوب بروکیفیت عالی راازبازارخریداری کن)چرا دو ترک آن کمه ؟
  چرا فلان موسیقی باسبک ….را نمیگذاری؟ من این آلبوم یاآهنگسازیاخواننده رادوست ندارم (آقامگه سایت باید
  تنهاباسلیقه شمافعالیت کنه ؟تاآنجاکه مقدورات اجازه میده سلائق مختلف کاربران لحاظ خواهدشدالبته به وقت خود . مثل همین موسیقی فیلم داستان عشق بابازی رایان اونیل وآهنگسازی فرانسیس لی وصد البته در
  این سایت سلیقه دوستداران بموسیقی فیلم نیزدرنظرگرفته شدبااینکه رسالت آن آپلودموسیقی سنتی واصیل
  ایرانیست اماخوب کاربران عزیزموسیقی کلاسیک وفیلم رانیزدرکنارموسیقی ایران دوست دارندآیااشکالی درآن
  میبینیدکه بجای قدردانی گله گذاری وایراد ازفلان وبمدان میگیرید؟ بیائیدباسایت تعامل داشته یار وهمراه و
  دوستدارش باشید وسنگهاتونوبسردشمن بکوبید. اینجاسایت دوستی وبرقراری ارتباط وهمفکری وهم اندیشی
  وهم رایی باتفکرات سالم وسازنده وبرطبق اخلاص نهادن برای جمیع کاربران توسطیک فردزحمتکش عاشق که بعشق شماوعرق کشورش ایران بساطی زیبامفروش کرده من وشما ازگلهای زیباوماندگارآن رایگان بچینیم برای دل وخلوت خودتاخستگی وافکارپریشان راازجسم وجان خویش برهانیم وآزادورها ساعاتی راباآرامش نیک سپری کنیم . انشااله که جسارت این پیرمردخسته رابپذیرید . شایدباورتان نشه اماقویا”عرض میکنم من دارم موسیقی
  درمانی میکنم وجدا”باموسیقی اصیل کشورم ایران دارم درمان میشم وآرامش میگیرم . من ازحامدخان عزیزم
  وچندعزیزازسایتهای دیگرکه رهایشان نمیکنم صمیمانه سپاسگزارم وزحمات بیدریغ وشب وروزشان راقدردانسته
  بوجودنازنین این مدیران جوان ونیزشماکاربران جوان وخوب افتخارمیکنم . باهم باشیم برای هم باشیم .
  حامدجان مراببخش جسارتا”پارافراترگذاشتم ودرموضع شماپاسخگوئی کردم . دوستدارهمگی : عموقدیر۱مرداد

  • حامد قاسمی ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۴:۱۷ ق.ظ

   سلام
   حضور شما در سایت باعث قوت قلب من بوده ؛ هست و خواهد بود
   عذرخواهی بنده را هم پذیرا باشید که گاهی پیامهای پرمهرتان را بی جواب میگذارم که فقط و فقط بعلت کمبود وقت است
   مطمئن باشید حالا حالاها خیال رفتن نداریم
   یا علی

 3. علی اکبر صالحی ۱ مرداد ۱۳۹۵ at ۴:۰۶ ب.ظ

  آسمان رشک بَرَد بهر زمینی که در او
  دو نفر ، یک دو نَفَس بهر خدا بنشینند
  سلام و درود خدا بر جناب قاسمی عزیز
  به نظر من ، عدم ارسال پیام تشکر ، بعد از دریافت آثار سایت ، قرینه ی کم لطفی کاربران نیست ، بلکه مدهوش شدن از شنیدن اثری است که با حُسن سلیقه و انتخاب ناب شما ، آنان را غریق دریای حظّ بصر و لذّ فؤاد نموده است ، به نظر چنین میآید که شخصیت فرهیخته و با فضیلتی چون شما هم ، باید از سهیم بودن در این خدمت والای فرهنگی و تأثیر گذاری در این حد بالا و والا مسرورو مشعوف باشید ، علت این قضاوتم نیز این است که خودم هم در زمره ی کاربرانی هستم که پس ازدریافت خیل کثیری از آثار ناب و ناز سایت فخیم شما ، زحمت نوشتن چند کلمه به عنوان سپاس و امتنان را به خود ندادم ، اما واقعاً نیتم ناسپاسی و قدرناشناسی نبوده ونیست و نخواهد بود ، کار شما ، ارزشمند و ستودنی است ، چه از شما تشکر بشود و چه تشکر نشود ، اصلاً به اهالی موسیقی آسمانی سرزمین اهورایی ایران پارسی نمی آید که نمک بخورند ونکمدان بشکنند ، واقعیت مسئله هم البته این است که برخی از ما ایرانی جماعت ، رایگان به دست آوردن را ، اماره ی کم اهمیتی بعضی چیز ها می دانیم ، هم چنانکه آن داماد نابخرد ، خطاب به اطرافیانی که او را هشدار دادند که عروس دارد از اسب می افتد ، گفته بود : « حالا که مفته ، بگذار بیفته » ، اما بعید است که اهالی موسیقی ، آن هم موسیقی اصیل ایرانی، چنان باشند و چنین نمایند و اینگونه گویند ، سستی و رخوت برخی از ما ، ریشه در مهم ندانسن است وبدیهی است که مهم ندانستن ، چیزی ازاهمیت چیز مهم نمی کاهد ، من اگرجای شما بودم ، پس از خطبه ی غرّا و سخنان نغز و پرمغز و مفصل جناب عمو قدیر نعمتی ، با عزمی جزم تر و همتی بلندتر ، انگیزه ی مضاعفی برای خدمت فرهنگی می یافتم که یقین دارم که شما هم ، این انرژی خالص و ناب را دریافت کرده و بر اساس آن ، رخوت و بی انگیزگی را از خود دورکرده باشید ، تا باد چنین بادا .
  عموقدیر توانا و توانمند و خطیب و پر از انرژی ناب و احساس لطیف ، سلام و درود خدا ، بر شما هم باد که مانع از محروم شدم ما از آثار درجه ی یک گنجینه ی سرشار جناب قاسمی می شوید ، عرض ارادت این مرید حقیر را پذیرایی کن و حامد جان ما دریاب که بسی بسیار خسته و ملول است و پس از خواندن متن بسیار جالب شما ، عرض من هم این است که : « جانا ، سخن از زبان ما میگویی » ، ضمناً خیلی نگران حال اسطوره ی آواز ایران ، خسرو شیرین دهنان ، حضرت استاد محمد رضا شجریان هستم ، پس از نمازهایم دعایش میکنم ، شما هم دعا کنید ، ببخشید که اطناب ممل شد ، نمی شد این مطالب را با ایجاز مخل برگزار نمود .
  سپاس . بدرود
  سید
  مرکزی
  شازند
  ۱۳۹۵/۰۵/۰۱

  • حامد قاسمی ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۴:۱۷ ق.ظ

   ممنون از لطف شما
   ممنون از حضور گرم شما
   فعلا هستیم با گرمای وجود شما نازنینان

 4. HATTAM ۱ مرداد ۱۳۹۵ at ۵:۴۰ ب.ظ

  سلام
  مدتی است که به دلیل مشغله کاری و خستگی زیاد و فرصت کم امکان مراجعه به شب عاشقان را نداشتم اکنون سلام و عرض ارادت مجدد دارم خدمت آقای قاسمی عزیز عمو قدیر مهربان و سایر دوستان و امیدوارم حال همگی خوب باشد
  آقای قاسمی چرا می خواهید بروید و ما را تنها بگذارید امکان شنیدن موسیقی زیبا و ارزشمند که با زحمات بی منت شما برای ما فراهم شده همانند نفسی تازه است درهوای آلوده موسیقی سطحی و بی ارزش که مجبور به شنیدن آن در کوچه و خیابان و رادیو و تلوزیون هستیم. باور کنید شنیدن اجراهای مختلف قطعه زیبای اهنگ داستان عشق خستگی و مشقت این مدت کارزیاد و سخت را برای من از بین برد.
  تشکر و قدردانی بسیارمرا همراه با سایر دوستداران موسیقی زیبا هرچند تعدادشان اندک است بپذیرید و دلسرد و خسته نشوید و دوستان خود را تنها نگذارید.
  البته حق با شماست. دست و پا زدن در دریای مشکلات فضای مجازی، سختیهای تهیه و ویرایش و پالایش آلبومها و قطعات مو سیقی و … هر انسانی را وازده و ناامید می کند اما نتیجه کار که حفظ و نشرموسقی اصیل و کلاسیک و شناساندن آن به علاقه مندان و … می باشد مهم است. به نظر من حتی اگر یک نفر از کار شما لذت برده و بتدریج تفاوت میان موسیقی خوب و بد را درک کند و برای موسیقی خوب ارزش قائل شود نتیجه کار مثبت بوده است.
  ارزوی تداوم فعالیت برای شما و سایرسایتهایی که برای موسیقی زیبا ارزش قائل هستند را داشته امیدوارم هیچگاه خسته و ملول نشوید.

 5. علیرضا اسلامی زاد ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۳:۰۱ ق.ظ

  با سلام
  ممنون از معرفی مجدد این اثر زیبا

 6. هومن ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۵:۱۷ ق.ظ

  ممنون از قرار دادن این آلبوم زیبا…. واقعا آرامش بخش بود

 7. قدیرنعمتی ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۵:۱۸ ق.ظ

  عرض سلام وادب واحترام بمحضرجناب قاسمی عزیز صبح زیبای اول هفته مردادماه شماوخانواده بخیروشادی .
  همواره آرزومندم دلت شادولبت خندان وتنت تندرست ودرتمامی امورشخصی وخانوادگی واجتماعی موفق وپیروزومویدباشی .
  ممنون ازلطف وکرمت که دراین راه پرفرازونشیب آثاری ناب رابابضاعت شخصی ودلی خودمهیاوبرطبق اخلاص گزارده هدیه ای
  برسم یادگاربماعلاقمندان عرضه میداری . سپاس بیکران . موسیقی فیلم قصه عشق یاداستان عشق ساخته فرانسیس لی آهنگساز فرانسوی که اکنون درقیدحیات نیستند رادرجوانی بکرارگوش کردم بسیارزیباوپخته است وازآلبومهای پرفروش زمانه خودبوده اماحالانیزبازحمات شما درانتخاب وگلچین ازاجراهای مختلف دیگرآهنگسازان بهانه ای شدبااجازه ازمحضرشمابزودی درروزهای آتی بشرط حیات آنراازسایت شمادریافت واستماع کنم تاتجدیدخاطره بشود . پیشاپیش مراتب تشکرخودراتقدیمت میدارم وعاشقانه دوستت دارم .
  سلامی باارادت خالصانه عرض میکنم بمحضردوست ارجمندم جناب صالحی نازنین هم ولایتی گرامم . سیدبزرگوارانشااله درهمه زمان دارای احوالی خوش وجودنازنینتان سرشارازسلامتی وافرودرتمامی امورموفق ومویدباشید. آقامن همواره ازمتون زیبای شماحظ
  میبرم وانرژی گرفته سرتعظیم فرودمیاورم .شرمنده محبتهای شمابوده ودرکلاس درس شما تلمذ میکنم علیحال ممنونم ازالطاف شما دوست خوب وعزیزم . ارادتمند ودوستدارتان : عموقدیر ۲مرداد۹۵

 8. علی اکبر صالحی ۲ مرداد ۱۳۹۵ at ۳:۰۶ ب.ظ

  سلام و درود . بسیار خوشحالم که هر بار که به عمو قدیر فاضل و فرهیخته عرض ارادت می کنم ، با پاسخ های لطیف و تفقد بزرگ منشانه ی حضرت ایشان مواجه می شوم و این بار هم خوشحالی ام مضاعف شد که جناب قاسمی عزیز هم ، سر ارادت ما را بر بالین خود نهاد و حقیر ، با وجیزه ای ناچیز ، موجبات دلگرمی و شادمانی ایشان را فراهم آورده ام ، بسی بسیار تشکر و امتنان دارم از این دو مرد لایق و با وقار .
  سپاس و بدرود
  سید
  مرکزی
  شازند ؛ ۱۳۹۵/۰۵/۰۲

 9. یحیی نجفی ۳ مرداد ۱۳۹۵ at ۳:۳۸ ق.ظ

  جناب آقای قاسمی سلام
  این دل شکستنها همیشه هست وقتی فرزند که فداشدن پدر ومادرش را به پای او میبیند وبی اهمیت میگذرد وقتی آدمی از شاکربودنش بخاطر سلامت جسم از خدا بخاطر اینکه ثروت هم به او نداده امتناع میکند وقتی که فدا شدنهای فراوان در این دنیا بخاطر اینکه عده ای در رفاه و آسایش باشند انجام میشه وذره ای از فداکار یادنمیشه ، پس انتظاری بیش از این نداشته باش.
  ولی رسالت خود را انجام بده چون اگر این کار را نکنی بعدا” پشیمان میشوی .
  میدانی چرا
  چون میدان بدست نا اهلش می افتد و اونوقت هر تلاشی بی ثمر خواهد بود.
  یاعلی

 10. اسفندیاری ۳ مرداد ۱۳۹۵ at ۸:۰۳ ق.ظ

  سلام به همه دوستان عزیز.ممنون از قرار دادن این آلبوم زیبا بسیار عالی بود عرض سلام وادب واحترام دارم خدمت آقای قاسمی عزیز بسیار متشکرم.

 11. قدیر نعمتی ۴ مرداد ۱۳۹۵ at ۸:۲۴ ق.ظ

  سلام حامدخان نازنین خداقوت
  آلبوم گلچین ازاجراهای مختلف Love Story راکه بازحمت شماگردآوری وچیدمان وبه کاربران محترم سایت پیشکش کرده ایدرا
  دریافت کردم زیباولذتبخش بوده بدینوسیله ازلطف شماسپاسگزارم . سلامت وموفق باشی .دوستدارت : عموقدیر ۴ مرداد ۹۵

پاسخ دهید

نام *
ایمیل *
وبلاگ