پیام نوروزی استاد شجریان با ظاهری تازه

۵۸۰۱۲۲_۳۸۳

 

استاد محمدرضا شجریان موسیقی‌دان، نوازنده، سازساز و خطاط برجسته ایران همچون سال‌های گذشته به مناسب تحویل سال یک پیام نوروزی داد اما پیام شجریان برای تحویل سال ۱۳۹۵ با نمایش ظاهر تازه این استاد برجسته موسیقی کشورمان همراه بود؛ ظاهری که نشانه یک بیماری مهلک بود و بلافاصله واکنش طیف وسیعی از هنرمندان را در پی داشت.

به گزارش «تابناک»؛ نخستین بار پس از بستری شدن محمدرضا شجریان در سال ۱۳۸۶ و عمل جراحی ریه این استاد برجسته موسیقی ایران، بیماری سرطان ریه‌اش ش مطرح شد اما همان هنگام برخی رسانه‌ها این خبر را رد کردند. این خبر پس از بستری شدن استاد شجریان در شهریورماه ۱۳۹۴ مجدداً مطرح شد اما یکی از این رسانه‌ها به نقل از یکی از اعضای تیم پزشکی‌اش در بیمارستان کسری، سرطان استاد را رد کرد.

البته استاد شجریان در این سال‌ها شجریان بارها بستری شده که تصور می‌شد بخشی از این بستری شدن‌ها به واسطه کسالت دوران کهنسالی این استاد برجسته موسیقی کشورمان است اما ظاهراً موضوع جدی‌تر از این حرف‌ها بود و جدی بودن موضوع برای عموم مردم از زمان لغو مجدد کنسرت نوروزی استاد شجریان در ارمنستان به دلیل بیماری عیان شد؛ بیماری که منجر به دو هفته اقامت استاد شجریان برای شیمی درمانی شده است.

اکنون از پزشکان معالج استاد محمدرضا شجریان نقل شده که این چهره برجسته موسیقی ایران زمین به سرطان پیشرفته کلیه مبتلا است و متأسفانه، سرطان متاستاتیک کلیه به مغز استاد سرایت کرده است؛ موضوعی که تاکنون از انظار عمومی به دور مانده بود و کسی از آن مطلع نبود.

محمدرضا شجریان در بخشی از پیام نوروزی‌اش نیز تلویحاً به این بیماری اشاره کرد: «من سال هاست با یک مهمان پانزده ساله‌ای آشنا هستم و دیگر با همدیگر دوست شده‌ایم و الان هم من به خاطر او اینجا ایستاده ام و طبق دستور پزشکم موهای سرم را هم کوتاه کرده‌ام. چند وقت دیگر اینجا هستم چون در اینجا آرامش دارم و بعد از آن به سراغ شما خواهم آمد و کارهای‌ هنری‌ام را دنبال خواهم کرد. لازم می‌دانم در این لحظه از دو دوست دیرینه‌ام محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان که بسیار دوستشان دارم و دلم برایشان تنگ شده است یاد کنم و بگویم که دلم برایشان تنگ شده است…»

پس از انتشار این خبر علیرضا قربانی در پیام نوروزی‌اش، از مردم خواست تا برای سلامتی استاد شجریان دعا کنند و همزمان علیرضا افتخاری در یادداشتی خطاب به استادش، برای بازگشت سلامتی کامل شجریان دعا کرد.

در یادداشت افتخاری خطاب به شجریان آمده است: «استاد بزرگوارم، سلام؛ از صمیم قلب شفا و سلامتی حضرتعالی را از خداوند متعال خواستارم. تلاش، رنج و مشقت حضرتعالی در ارتقاء فرهنگ این کشور از دیده ملت ایران علی‌الخصوص این بنده کمترین پوشیده نیست. همگی دست به دعا می‌بریم و از خداوند متعال بهبودی و سلامتی جنابعالی را خواهانیم.»

 

منبع : سایت خبری تابناک

 

دانلود پیام نوروزی استاد شجریان

5 thoughts on “پیام نوروزی استاد شجریان با ظاهری تازه

 1. مهدی مصلحی ۲ فروردین ۱۳۹۵ at ۷:۱۵ ق.ظ

  دیروز فهمیدم، خیلی ناراحت شدم. انشالله شفای عاجل.

 2. HATTAM ۲ فروردین ۱۳۹۵ at ۸:۳۴ ق.ظ

  ضمن تبریک سال نو
  امیدوارم در سال جدید استاد مسلم موسیقی و آواز ایران در پناه الطاف خداوند متعال سلامتی کامل خود را به دست آورده و همچنان مانند گذشته شاهد درخشش ایشان در اعتلای موسیقی زیبا و فاخر ایرانی باشیم

 3. صالح ۲ فروردین ۱۳۹۵ at ۸:۴۳ ق.ظ

  با سلام و تشکر از شما
  این رسم ماست تا کسی پیش ما هست نمی دانیم که کیست
  وقتی از پیش ما میره تازه می فهمیم که چی شده
  من خودم با صدای استاد زندگی کردم
  و با صدای استاد علاقمند موسیقی اصیل شدم
  ولی همینه دیگه فقط بلدیم بگیم کاش …
  کاش گروه عارفی بود
  گروه شیدایی بود
  ولی بدون مشکاتیان و لطفی دیگه هیچ معنی ندارد
  دو روز دیگه میگیم حیف شد شجریان
  نمیگیم چرا چندین ساله استاد نمی تونه نه کنسرتی بده نه آلبومی
  و……

 4. علیرضا ۳ فروردین ۱۳۹۵ at ۸:۳۲ ق.ظ

  سلام.
  آقا حامد دستت درد نکنه آقا سایت بی نظیری داری یک آلبوم هست بنام افشاری از استاد موسوی خیلی این آلبوم رو دوست دارم اما متاسفانه لبنکش خرابه خواهش میکنم درستش کنیم که دانلود کنیم ممنونم ازت

  • حامد قاسمی ۳ فروردین ۱۳۹۵ at ۵:۲۹ ب.ظ

   اگه یادآوری کنید حتما

پاسخ دهید

نام *
ایمیل *
وبلاگ